COACHING ŻYCIOWY

Dążymy do sukcesu, zależy nam na rozwoju osobistym i pragniemy wysokiej jakości życia. Chcemy być szczęśliwi. Coaching pomaga znaleźć własną i właściwą drogę do osiągnięcia takiej równowagi priorytetów, wysiłku i przyjemności, abyśmy czuli się zadowoleni i spełnieni.

Częstym problemem osób prowadzących intensywną pracę zawodową jest zaburzenie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym.

Zajmuję się coachingiem życiowym ludzi, którzy chcą czuć się wolni, szczęśliwi i żyć w zgodzie z sobą i z otoczeniem.

Nie ukrywam, że ja też zawsze chciałem być szczęśliwy. Przez wiele lat zmagałem się z wyborem tzw, mniejszego zła lub kompromisu pomiędzy tym co chcę i tym co muszę. Budowanie kariery stało w konflikcie z potrzebą spokojnego życia rodzinnego np. w okresie dorastania dzieci. Chęć rozwoju zainteresowań przegrywała z koniecznością opracowania np. budżetu lub kolejnych planów sprzedaży.

Piszę o tym w czasie przeszłym, gdyż aktualnie jestem człowiekiem szczęśliwym. Nie ukrywam, że to właśnie coaching, w którym ja byłem osobą coachowaną otworzył mi oczy i pozwolił odkryć, co jest w moim życiu naprawdę ważne i czego naprawdę chcę. Zacząłem myśleć „chcę zrobić…” zamiast „muszę zrobić…”, lub „trzeba zrobić…”. To fundamentalna różnica.

Mam wspaniałą rodzinę, robię to co lubię i lubię to co robię.

Czuję się wspaniale i jako coach mogę pomagać ludziom znajdować w ich życiu to co jest dla nich naprawdę ważne i czego naprawdę chcą.

Od początku do końca podróży, jaką jest coaching, to właśnie osoba coachowana decyduje o temacie, celach i pożądanych efektach sesji. Coach prowadzi ją w tej podróży pomagając jej odkryć istotną wiedzą, podjąć ważne decyzje i przeprowadzić znaczące działania. Osoba coachowana musi mieć poczucie bezpieczeństwa i swobody w czasie sesji coachingowych. Zaufanie, otwartość i ciekawość powinny charakteryzować relację coacha i osoby coachowanej w całym okresie współpracy.

Znam co najmniej kilka znakomitych metodyk, wypracowanych przez szkołę, którą ukończyłem - Coach U, które pomagają odnaleźć siebie, często wręcz odkryć siebie na nowo. Odkrycie swojej wartości, potrzeb, potencjału i możliwości - to jest początek. 

Potem ruszamy w podróż. Pomagam zaplanować i zrealizować znaczące działania prowadzące do pożądanych zmian w życiu osoby coachowanej, aby mogła ułożyć swoje życie w zgodzie z sobą tak, aby poczuć się szczęśliwym.

Dodajmy, że tematy poruszane w coachingu życiowym i biznesowym są często bardzo bliskie. Życie w zgodzie z sobą, poczucie realizacji i zadowolenia z życia zależy zarówno od sfery zawodowej (biznesowej) jak i osobistej. Często kwestia znalezienia równowagi pomiędzy obydwoma sferami życia jest tematem coachingu.

Trzeba pamiętać, że coach ponosi odpowiedzialność za osobę, z którą pracuje. Oznacza to, że musi pilnować uzgodnionych z osobą coachowaną celów coachingu, dobierać właściwe metody i techniki pracy oraz monitorować postęp zmian w pożądanym kierunku. 

Prowadzony przeze mnie coaching życiowy – realizowany głównie dla osób, które potrzebują w życiu równowagi oraz motywacji i energii – gwarantuje skuteczność poprzez pomoc w odkryciu siebie, swoich potrzeb i priorytetów, efektywne znajdowanie właściwych rozwiązań i decyzji oraz pomoc w przeprowadzaniu znaczących działań w obszarach zgłaszanych jako tematy coachingu.

Sesje coachingowe mogę prowadzić w języku polskim lub angielskim.

 

Zapraszam do kontaktu ze mną

Bohdan Garstecki

 

Email: garstecki@coachone.pl

Tel.: +48 601 311 255

lub skorzystaj z formularza kontaktowego >>